18. okt. 14:00 — 15:00

🪘Barne forestilling + tromme workshop

Finn billetter

🌍 Det var en gang for lenge lenge siden. 100 år siden? 200 år siden? 300? Nei. For faktisk 700 hundre år siden levde det en konge i Mali som het Mansa Musa. Han eide en stor del av Vest-Afrika. Så rik var han! Han var faktisk verdens rikeste mann.

En konge på reisefot og et tre med store avlange frukter står sentral i denne nye forestillingen. Den er skrevet og fremført av Raymond Sereba, i samarbeid med Melahuset.

Gjennom lyd, farger, bevegelser og musikk skaper Raymond en forestilling hvor barna ikke bare ser og lytter – de blir selv en del av opplevelsen. Det blir rytmer, sang, bevegelse, fortelling og overraskelser underveis. Barna får også møte og bli kjent med spennende afrikanske instrumenter.

Etter forestillingen:

🥁 Afrokubanske rytmer med Felix Navarro

Den kubanske perkusjonisten Felix Navarro inviterer barna inn i de afrokubanske rytmenes verden. Her får de selv prøve trommer, lære grunnleggende rytmer og oppleve hvordan det er å spille sammen. Felix har lang erfaring med å formidle kubansk musikk og rytmetradisjoner til både barn og voksne.


Arrangement varer totalt i ca 1 time.
Påmelding kreves.